SZKOŁA JAZDY

KAROLEK

OFERTA

Nauka w Szkole Jazdy KAROLEK prowadzona jest ściśle według aktualnie obowiązujących przepisów oraz programu szkolenia.

Szkolenie podstawowe zawiera:

• kurs teoretyczny
    – obejmujący 30 godzin wykładów, w tym wykłady z pierwszej pomocy lekarskiej – kończący się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym,
  • kurs praktyczny
    – obejmujący 30 godzin praktycznej jazdy (jazda po mieście oraz w obrębie tras ośrodków egzaminacyjnych w Gdyni lub Gdańsku, jazda na placu manewrowym, na którym jest trenowana jazda pasem ruchu, wjazd przodem, wyjazd tyłem, ruszanie na wzniesieniu przy użyciu ręcznego hamulca, parkowanie na ulicy pomiędzy innymi samochodami) oraz omówienie budowy silnika.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i środy, w godzinach 16:00 – 18:00 w Szkole Jazdy Karolek przy ul. Partyzantów 1 w Kościerzynie.

OSK „KAROLEK” zaprasza na kursy kat: AM, A1, A2, A, B oraz szkolenia dla kierowców wykonujących transport drogowy: Kwalifikacje wstępną, wstępną przyspieszoną i szkolenia okresowe.

Kategoria AM – PRAWO JAZDY OD 14-stu LAT!

a) motorowerem,
b) czterokołowcem lekkim (czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h)
Teoria – 10 godz. lekcyjnych
Praktyka – 10 godz. zegarowych

Kategoria A1 – PRAWO JAZDY OD 16-stu LAT!

Uprawnia do kierowania:
a) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.
Praktyka – 20 godz. zegarowych

Kategoria A2 – PRAWO JAZDY OD 18-stu LAT!

Uprawnia do kierowania:
a) motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla,
b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM
Praktyka – 20 godz. zegarowych

Kategoria A – PRAWO JAZDY OD 24 LAT!

a) motocyklem,
b) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.
Praktyka – 20 godz. zegarowych

Kategoria B- PRAWO JAZDY OD 18-stu LAT!

Uprawnia do kierowania:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. z wyjątkiem
autobusu i motocykla,
b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka,
o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4 250 kg,
z zastrzeżeniem ust. 2,
d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.
Praktyka – 30 godz. zegarowych

Szkolenia można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku.

Tylko u nas Kursy Kwalifikacji Wstępnej, Wstępnej Przyspieszonej i Szkolenia Okresowe prowadzone są indywidualnie, dlatego już nie musisz czekać w nieskończoność na utworzenie grupy, szkolenie możesz rozpocząć w każdej chwili.

Kwalifikacja wstępna, wstępna przyspieszona i szkolenia okresowe przeznaczone są dla kierowców wykonujących transport drogowy i obejmują:

Kwalifikacja wstępna przyspieszona
– 130 h zajęć teoretycznych, 8 h jazdy w ruchu drogowym i 1h jazdy symulatorem w warunkach specjalnych – czas trwania ok. 4 tygodnie

Kwalifikacja wstępna
– 260 h zajęć teoretycznych, 16 h jazdy w ruchu drogowym i 2 h jazdy symulatorem w warunkach specjalnych – czas trwania ok. 8 tygodni!

Szkolenie okresowe – 35 h zajęć teoretycznych – czas trwania 5 dni

O rezygnacji z ustalonej jazdy prosimy informować instruktora 24 godziny wcześniej.

JAKO PIERWSI WPROWADZAMY E-LEARNING!

Masza pytania ?
ZADZWOŃ - 606 643 858